Sala Przyrody TAURON Ekoenergia 2013

06.03.2013
Dzięki TAURON Ekoenergii uczniowie z pięciu szkół podstawowych jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, będą niecierpliwie oczekiwać ich zakończenia!
„Sala Przyrody TAURON Ekoenergia" to autorska akcja społeczna adresowana do szkół podstawowych, z terenu działania TAURON Ekoenergii. Poprzednie edycje odbyły się w formie konkursów, w których uczniowie wywalczyli dla swoich szkół nagrody
w wysokości 40.000 zł każda. Pieniądze zgodnie z regulaminem, zostały przeznaczone  na zorganizowanie (tzn. remont i wyposażenie) sal dydaktycznych do nauki przyrody. Na terenie działania spółki funkcjonuje już dziewięć „Sal Przyrody TAURON Ekoenergia". W każdej ze szkół - laureatek nauka przyrody stała się prawdziwą przyjemnością, a multimedialne narzędzia i pomoce naukowe szkolnym hitem. Tegoroczna wyjątkowa edycja akcji przebiegła pod hasłem: „Zielone światło dla EkoSzkół.”
 
- Zarówno w pierwszej jak i drugiej edycji konkursu kapituła miała naprawdę duży problem ze wskazaniem najlepszych z najlepszych – mówi Małgorzata Wójcik – Stasiak, Prezes Zarządu TAURON Ekoenergia – Za każdym razem po werdykcie jury, pozostawał niedosyt. Lista laureatów wydawała nam się za krótka, szczególnie kiedy przeglądaliśmy prace dzieci ze szkół, które były o krok od zwycięstwa. Stąd decyzja o wyjątkowym „zielonym roku”. Tym razem nie ogłaszaliśmy naboru do nowego konkursu. Skoncentrowaliśmy się na zgłoszeniach z  poprzednich edycji. Przede wszystkim braliśmy pod uwagę szkoły, które dwukrotnie startowały w konkursie i szkoły, które naszym zdaniem na co dzień wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska naturalnego.
 
W ten sposób do grona laureatów konkursu Sala przyrody TAURON Ekoenergia dołączyły placówki, które w ocenie jury konkursu wykazały się największą starannością, zaangażowaniem i konsekwencją oraz aktywnością w działalności na rzecz środowiska przyrodniczego, a ich projekty charakteryzowały się wysokimi walorami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Laureaci III edycji Sala Przyrody TAURON EKOENERGIA 2013

Każda z niżej wymienionych szkół otrzymuje 40 tys. zł z przeznaczeniem na zorganizowanie (remont i wyposażenie) sali dydaktycznej do nauki przyrody.

 
 1. Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu 
  ul. Bulwar Ikara 19
  54-130 Wrocław
  woj. Dolnośląskie
  Bogumiła Hucaluk-Pacek
 2. Szkoła Podstawowa nr 93 w Krakowie – EW Dąbie 
  ul. Szlachtowskiego 31 
  30-132 Kraków 
  woj. Małopolskie
  Koordynator akcji w szkole: Marta Nedzka, Ewa Filipek
 3. Szkoła Podstawowa w Maszewku
  Maszewko 7 
  84-352 Wicko 
  woj. Pomorskie
  Koordynator akcji w szkole: Iwona Klich
 4. Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie 
  Mokrzeszów 23a
  58-160 Świebodzice 
  woj. Dolnośląskie
  Koordynator akcji w szkole: Lucyna Pietruszka, Bogumiła Lerch
 5. Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Jeleniej Górze 
  ul. Bronka Czecha 1a 
  58-570 Jelenia Góra
  woj. Dolnośląskie
  Koordynator akcji w szkole: Alicja Dal