Farmy wiatrowe eksploatowane przez TAURON Ekoenergię

Farmy zlokalizowane w miejscowościach: Gołdap, Dobrzyń, Mogilno, Inowrocław, Śniatowo.

Farma wiatrowa Gołdap

Zlokalizowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 3 MW osadzonych na wieżach o wysokości 105 m, łączna zainstalowana moc to 48 MW. Farma wiatrowa Gołdap podłączona jest do sieci wysokiego napięcia za pomocą stacji transformatorowej GPO Wronki. 

Zobacz więcej

Farma wiatrowa Dobrzyń

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 17 elektrowni wiatrowych firmy Vestas.
Zainstalowane elektrownie to Vestas V90 o mocy jednostkowej 2 MW, łączna moc zainstalowana to 34 MW. Farma wiatrowa Dobrzyń podłączona jest do sieci wysokiego napięcia za pomocą stacji transformatorowej GPO Kulin.

Zobacz więcej

Farma wiatrowa Mogilno

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 17 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW, o łącznej mocy 34 MW. Infrastruktura farmy jest rozproszona. Fama wiatrowa Mogilno podłączona jest do sieci średniego napięcia, z tego powodu nie wymagała budowy i przyłączenia do stacji transformatorowej SN/WN.

Zobacz więcej

Farma wiatrowa Inowrocław

Zlokalizowana jest w województwie kujawsko-pomorskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW, o łącznej mocy 32 MW. Infrastruktura farmy wiatrowej jest rozproszona, elektrownie rozmieszczono w promieniu około 50 km. Dwie elektrownie osadzono na wieży o wysokości 80 m, natomiast pozostałe 14 na wieżach 105 m. Farma wiatrowa Inowrocław podłączona jest do sieci średniego napięcia, z tego powodu nie wymagała budowy i przyłączenia do stacji transformatorowej SN/WN.

Zobacz więcej

Farma wiatrowa Śniatowo

Zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, składa się z 16 elektrowni wiatrowych Vestas V90 2 MW osadzonych na wieżach o wysokości 95 m, łączna moc to 32 MW. Farma wiatrowa Śniatowo podłączona jest do sieci wysokiego napięcia po przez stację transformatorową GPO Śniatowo.

Zobacz więcej