Sala Przyrody TAURON Ekoenergia 2012 FINAŁ

11.06.2012
Już dziewięć szkół podstawowych z terenu działania TAURON Ekoenergii cieszy się nowymi salami do nauki przyrody. Do ubiegłorocznych laureatów autorskiej akcji TAURONA dołączyło kolejnych pięć placówek, z których każda otrzyma 40 tyś zł na zorganizowanie i wyposażenie sali dydaktycznej do nauki przyrody.
Akcja ma formułę konkursu, w którym zwycięskie szkoły otrzymują honorowy tytuł „Szkoły NATURALNIE najlepszej” oraz bardzo wymierną  „Salę przyrody TAURON Ekoenergia”. 
W tegorocznej edycji, aby wygrać pieniądze na salę przyrody należało przygotować pracę konkursową w formie komiksu, opisującego przygody dzieci i byczka TAURONKA w elektrowni wodnej lub wiatrowej TAURON Ekoenergii.
 
W czasie wakacji w szkołach zostanie przeprowadzony remont oraz będą zakupione pomoce dydaktyczne niezbędne do wyposażenia „SALI PRZYRODY TAURON EKOENERGIA”. Dla kogo tegoroczna kanikuła okaże się szczególnie pracowita? Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie. Po burzliwych obradach wyłoniono najlepsze prace (trzy z nich zostały przygotowane w formie tradycyjnej, z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych; dwie to prezentacje multimedialne). Oto lista zwycięzców:
 
Laureaci drugiej edycji konkursu pod nazwą SALA PRZYRODY TAURON EKOENRGIA
(Nagroda celowa, na zorganizowanie sali dydaktycznej do nauki przyrody, w wysokości 40 tysięcy złotych przeznaczona jest dla każdej z pięciu poniżej wymienionych szkół.)
 

Szkoła Podstawowa nr 73

im. Generała Władysława Andersa

ul. Gliniana 30

50-525 Wrocław

 

Szkoła Podstawowa w Wicku

Wicko 37

84-352 Wicko 

 

Szkoła Podstawowa

im. Mikołaja Kopernika w Pszennie

ul. Wrocławska 15

58-125 Pszenno

 

 Szkoła Podstawowa nr 11

im. Fryderyka Chopina

ul. Moniuszki 9

58-506 Jelenia Góra

 

Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lipniki

Lipniki 109

48-388 Kamiennik

 

GRATULUJEMY!!!