5 x 40 000 zł !!! – dla 5 podstawówek z terenu działania TAURON Ekoenergii.

21.02.2012
Trwa druga edycja autorskiej akcji społecznej TAURON Ekoenergii, adresowanej do szkół podstawowych sąsiadujących z elektrowniami wodnymi lub wiatrowymi TAURONA.
W tym roku szansę na nowoczesną Salę Przyrody o wartości 40 tyś zł każda ma aż pięć podstawówek!
 
Akcja ma formułę konkursu, w którym zwycięskie szkoły otrzymają honorowy tytuł „Szkoły NATURALNIE najlepszej”oraz bardzo wymierną  „Salę przyrody TAURON Ekoenergia”.
 
W praktyce oznacza to, że spośród szkół podstawowych, które znajdują się w miastach i gminach, gdzie swoje zielone elektrownie posiada TAURON Ekoenergia, wyłonionych zostanie (na podstawie nadesłanych prac konkursowych) pięć podstawówek. Każda z nich otrzyma 40 tyś zł na zorganizowanie i wyposażenie sali dydaktycznej do nauki przyrody.
 
Zainteresowane szkoły powinny przesłać do siedziby TAURON Ekoenergii formularz zgłoszeniowy (termin zgłoszenia upływa 30 marca 2012 r.), a następnie do 25 maja 2012 r. dosłać pracę konkursową. 
 
Uczestników poproszono o przygotowanie pracy konkursowej w formie komiksu, opisującego przygody dzieci i byczka TAURONKA w elektrowni wodnej lub wiatrowej należącej do TAURON Ekoenergii.
 
Wyniki konkursu zostaną zamieszczone 11 czerwca 2012 roku  na stronie www.tauron-ekoenergia.pl
Zaproszenie do akcji otrzymały również szkoły z gminy Kamiennik (woj. opolskie) gdzie TAURON Ekoenergia posiada farmę wiatrową oraz z gmin Wicko (woj. pomorskie) i Postomino (woj. zachodniopomorskie), w których Spółka realizuje budowę kolejnych farm wiatrowych.