Szkoły bogatsze o 40 tysięcy zł!

26.09.2011
Cztery najbardziej ekologiczne podstawówki z terenu działania TAURON Ekoenergii otworzyły uroczyście swoje nowe sale dydaktyczne do nauki przyrody. Pieniądze na nową salę wygrały w autorskiej akcji społecznej TAURON Ekoenergii.
Początek roku szkolnego 2011/2012 w 4 szkołach sąsiadujących z elektrowniami wodnymi TAURON Ekoenergii był wyjątkowy. Uczniowie rozpoczęli naukę w nowych, wygranych w konkursie TAURONA salach do nauki przyrody. W czasie wakacji zwycięskie szkoły przeprowadzały remont i zamawiały pomoce dydaktyczne niezbędne do wyposażenia „SALI PRZYRODY TAURON EKOENERGIA”. A było na co i co wydawać. Każda ze szkół laureatek autorskiej akcji społecznej TAURON Ekoenergii otrzymała po 40 tyś zł. Wyremontowane, doposażone sale cieszą nauczycieli i rodziców, ale przede wszystkim to wielka radość dla uczniów, którzy sami zapracowali na nową sale przyrody.
- Nawet nie przypuszczaliśmy, że aż tyle radości może sprawić szkołom nasza akcja. – mówi Prezes Zarządu TAURON Ekoenergia Małgorzata Wójcik-Stasiak. - Oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że 40 tyś to kwota niebagatelna i jest o co powalczyć, ale akcja okazała się przede wszystkim katalizatorem pozytywnych emocji. Z informacji jakie do nas dotarły – zarówno od zwycięzców, jak i od uczestników, którzy nie wygrali – wiemy, że w nasz projekt angażowały się dzieci, nauczyciele, rodzice, a nawet całe gminy. Wszyscy zajęliśmy się jeszcze aktywniej problemem ochrony środowiska i tym co możemy dla niego zrobić. Osobiście ten aspekt naszego przedsięwzięcia, powiedziałabym taką praktyczną edukację ekologiczną uważam za największy sukces akcji; tym bardziej, że dzieci dalej będą zajmować się przyrodą już w ufundowanych przez TAURON Ekoenergię salach dydaktycznych. Na co dzień TAURON Ekoenergia zajmuje się odnawialnymi źródłami energii, wytwarzamy energię elektryczną z wody, a więc szczególna dbałość o środowisko naturalne jest niejako wpisana w charakter naszego działania.
 
„Sale przyrody TAURON Ekoenergia” powstały już w szkołach podstawowych województwa dolnośląskiego:
Siedlęcinie (gm. Jelenia Góra) uroczyste otwarcie: 27 września 2011r.
Witoszowie Dolnym (gm. Świdnica) uroczyste otwarcie: 29 września 2011r.
Stankowicach (gmina: Leśna) uroczyste otwarcie: 30 września 2011r.
oraz w województwie opolskim:
Osowcu, (gm. Osowiec), uroczyste otwarcie: 28 września 2011r.
Na tym nie koniec. Szkoły podstawowe sąsiadujące z elektrowniami wodnymi TAURON Ekoenergii czekają na drugą edycję akcji, w której główną nagrodą będą również pieniądze na zorganizowanie i wyposażenie „Sali przyrody TAURON Ekoenergia”.